Leslie's 1.6 mm Diamond-cut Open Long Link Franco Chain 24 Inch 14K White Gold HB-7223-24, MPN: 722…
1.6 mm Diamond-cut Open Long Link Franco Chain 24 Inch 14K White Gold HB-7223-24
SKU HB-7223-24_HOM
UPC: 191101848278
Brand: HomeBello Jewelry
Pattern: Franco Chains
Size: 24 Inch
Color: White
Width: 1.6 mm
Metal: 14k White Gold
1.6 mm Diamond-cut Open Long Link Franco Chain 24 Inch 14K White Gold HB-7223-24, MPN: 7223-24 Diamond-cut, 14K White gold, Fancy lobster, Open, UPC: 191101848278
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Length of Item: 24 in
Plating: Rhodium
Chain Length: 24 in
Chain Thickness: 1.6 mm
Chain Type: Franco
Chain Width: 1.6 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 2 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.5 mm
Clasp Width (Female end): 2.5 mm
Clasp Width (Male end): 6 mm
Feature: Solid
Manufacturing Process: Wire Formed
Material: Primary: Gold
Warranty: Lifetime Guarantee
Width of Item: 1.6 mm
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Chain Styles
Texture: Diamond-cut
Material: Primary - Color: White
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it