1 7/8ct. D E F Pure Light Round Moissanite Solitaire Ring 14k Gold YGSH15-15MP, MPN: YGSH15-15MP, 1…
1 7/8ct. D E F Pure Light Round Moissanite Solitaire Ring 14k Gold YGSH15-15MP
SKU YGSH15-15MP_HOM
Sold out
Ring Size
Enter your text
Sold out
Product Details
UPC: 191101024207
Brand: Light Moissanite
Color: Yellow
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Stone Type_1: Moissanite
Stone Color_1: White
Stone Quantity_1: 1
Band Width: 2.6 mm
Stone Setting_1: Prong
Stone Weight_1: 1.75 ct
Feature: Solid
Material: Primary: Gold
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Round
Stone Size_1: 8 mm
Stone Treatment_1: Synthetic
Thickness: < 1.5 mm
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 2.6 mm