10-11Mm Pink Shell Bead Necklace Sterling Silver QMJN10P-18, MPN: QMJN10P-18, 886774294254
10-11Mm Pink Shell Bead Necklace Sterling Silver QMJN10P-18
SKU QMJN10P-18_HOM
UPC: 886774294254
Brand: Bello Gifts
Color: Gray
Material: Primary - Purity: 925
Chain Length: 18 in
Chain Width: 11 mm
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Sterling Silver
Stone Size_1: 10 to 11 mm (range)
Stone Treatment_1: Dyeing
Item Weight U/M: gm
Packaging: Gift Pouch
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Beaded Necklace
Material: Primary - Color: White
Plating Color: Silver Tone
Pearl Type_1: Shell Pearls
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Type (Other)_1: Shell Bead
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Peace Necklace, MPN: DBN3289
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Peace Necklace DBN3289
Save 15%
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fleur De Lis Necklace, MPN: DBN203
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fleur De Lis Necklace DBN203
Save 16%