18 Inch 2.65mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR023-18, MPN: SKR023-18, 883957964768
18 Inch 2.65mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR023-18
SKU SKR023-18_HOM
UPC: 883957964768
Brand: Gold Catalog
Pattern: Rope Chains
Size: 18 Inch
Width: 2.65 mm
Metal: 14k Yellow Gold
18 Inch 2.65mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR023-18, MPN: SKR023-18 , UPC: 883957964768
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Length of Item: 18 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Rope
Chain Width: 2.65 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 3 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.52 mm
Clasp Width (Female end): 3 mm
Clasp Width (Male end): 5 mm
Material: Primary: Gold
Width of Item: 2.65 mm
ShareSharePin it
You May Also Like
Nikki Lissoni Gold-Plated 45mm Chain P02GL, MPN: P02GL, 8718627464069
Nikki Lissoni Gold-Plated 45mm Chain P02GL