18 Inch 3.75mm Diamond-cut Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKRD030-18, MPN: SKRD030-18, 8839579372…
18 Inch 3.75mm Diamond-cut Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKRD030-18
SKU SKRD030-18_HOM
UPC: 883957937250
Brand: Gold Catalog
Pattern: Rope Chains
Size: 18 Inch
Width: 3.75 mm
Metal: 14k Yellow Gold
18 Inch 3.75mm Diamond-cut Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKRD030-18, MPN: SKRD030-18 , UPC: 883957937250
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Length of Item: 18 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Rope
Chain Width: 3.75 mm
Clasp /Connector: Lobster
Clasp Thickness (Female end): 2.5 mm
Clasp Thickness (Male end): 2 mm
Clasp Width (Female end): 3 mm
Clasp Width (Male end): 5 mm
Material: Primary: Gold
Width of Item: 3.75 mm
Gender: Women's
Texture: Diamond-cut
ShareSharePin it