20 Inch 2.55mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR021-20, MPN: SKR021-20, 191101858031
20 Inch 2.55mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR021-20
SKU SKR021-20_HOM
UPC: 191101858031
Brand: Gold Catalog
Pattern: Rope Chains
Size: 20 Inch
Color: Yellow
Width: 2.55 mm
Metal: 14k Yellow Gold
20 Inch 2.55mm Silky Rope Chain 14k Yellow Gold SKR021-20, MPN: SKR021-20 , UPC: 191101858031
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Length of Item: 20 in
Chain Length: 20 in
Chain Type: Rope
Chain Width: 2.55 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 3 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.52 mm
Clasp Width (Female end): 3 mm
Clasp Width (Male end): 5 mm
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Gold
Width of Item: 2.55 mm
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Chains
Gender: Women's
Material: Primary - Color: Yellow
Manufacturing Process 2: Machine Made
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it