24 Inch Rhodium-plated .75mm Twisted Tight Wheat Chain Sterling Silver QFC199-24, MPN: QFC199-24, 1…
24 Inch Rhodium-plated .75mm Twisted Tight Wheat Chain Sterling Silver QFC199-24
SKU QFC199-24_HOM
UPC: 191101394270
Brand: Silver Catalog
Pattern: Wheat Chains
Size: 24 Inch
Color: Gray
Width: 0.75 mm
Finish: Polished
Length of Item: 24 in
Chain Length: 24 in
Chain Type: Spiga (Wheat)
Chain Width: 0.75 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Feature: Solid
Manufacturing Process: Machine Made
Material: Primary: Sterling Silver
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 0.75 mm
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Chains
Gender: Women's
Texture: Twisted
Material: Primary - Color: White
Plating: Chain: Ruthenium
ShareSharePin it
You May Also Like
Nikki Lissoni 33mm Coin Inside 35mm Pendant On 60cm Length Chain with Deluxe Gift Box Bag & Pouch S…
Nikki Lissoni 33mm Coin Inside 35mm Pendant On 60cm Length Chain with Deluxe Gift Box Bag & Pouch SN1604