AAA Diamond earring jacket 14k White Gold XJ17WAAA, MPN: XJ17WAAA, 883957114927
AAA Diamond earring jacket 14k White Gold XJ17WAAA
SKU XJ17WAAA_HOM
UPC: 883957114927
Brand: Earring Jackets Catalog
Color: White
AAA Diamond earring jacket 14k White Gold XJ17WAAA, MPN: XJ17WAAA , UPC: 883957114927
Material: Primary - Purity: 14K
Stone Type_1: Diamond
Stone Type_2: Diamond
Stone Type_3: Diamond
Stone Type_4: Diamond
Stone Type_5: Diamond
Stone Color_1: White
Stone Color_2: White
Stone Color_3: White
Stone Color_4: White
Stone Color_5: White
Stone Quantity_1: 2
Stone Quantity_2: 2
Stone Quantity_3: 2
Stone Quantity_4: 2
Stone Quantity_5: 2
Length of Item: 20 mm
Plating: Rhodium
Stone Setting_1: Prong
Stone Setting_2: Prong
Stone Setting_3: Prong
Stone Setting_4: Prong
Stone Setting_5: Prong
Stone Weight_1: 0.02 ct
Stone Weight_2: 0.035 ct
Stone Clarity_1: SI2/SI3 (AAA)
Stone Clarity_2: SI2/SI3 (AAA)
Stone Clarity_3: SI2/SI3 (AAA)
Stone Clarity_4: SI2/SI3 (AAA)
Stone Clarity_5: SI2/SI3 (AAA)
Charm/Element Length: 19 mm
Charm/Element Width: 3 mm
Material: Primary: Gold
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Stone Shape_3: Round
Stone Shape_4: Round
Stone Shape_5: Round
Stone Size_1: 1.7 mm
Stone Size_2: 2 mm
Stone Size_3: 2.2 mm
Stone Size_4: 2.7 mm
Stone Size_5: 3.4 mm
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 3 mm