Black Enamel Anchor Dog Tag Necklace Stainless Steel Polished SRN2288-24 by Chisel, MPN: SRN2288-24…
Black Enamel Anchor Dog Tag Necklace Stainless Steel Polished SRN2288-24
SKU SRN2288-24_HOM
Product Details
UPC: 191101018947
Brand: Chisel
Color: Black
Finish: Polished
Length of Item: 24 in
Material: Accents: Enamel
Material: Accent Color 1: Black
Chain Length: 24 in
Chain Type: Ball (Beaded)
Chain Width: 1.99 mm
Charm/Element Length: 37.75 mm
Charm/Element Width: 22.01 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 0.66 mm
Clasp Thickness (Male end): 3.41 mm
Clasp Width (Female end): 3.93 mm
Clasp Width (Male end): 5.06 mm
Material: Primary: Stainless Steel
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 22.01 mm
Engravable: Yes (Back)
Packaging: Gift Boxed
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: Themed
Gender: Men's
Bail Width: 4.7 mm
Material: Primary - Color: White
Bail Length: 9.49 mm