CZ Diamond Cluster Teardrop 18 Inch Necklace Sterling Silver Rhodium Plated QCM1424-18, MPN: QCM142…
CZ Diamond Cluster Teardrop 18 Inch Necklace Sterling Silver Rhodium Plated QCM1424-18
SKU QCM1424-18_HOM
UPC: 883957966731
Brand: Cheryl M
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_3: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: White
Stone Color_2: White
Stone Color_3: White
Stone Quantity_1: 45
Stone Quantity_2: 9
Stone Quantity_3: 11
Length of Item: 18 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 0.85 mm
Charm/Element Length: 22.31 mm
Charm/Element Width: 16.9 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 0.56 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.31 mm
Clasp Width (Female end): 3 mm
Clasp Width (Male end): 5.4 mm
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Baguette
Stone Shape_3: Octagon / Emerald
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Stone Treatment_3: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 16.9 mm
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: CZ
Gender: Women's
Material: Primary - Color: White
Stone Cut_1: Brilliant
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Synthetic
Stone Creation Method_3: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace, MPN: DYN-737
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace DYN-737
Save 15%
Sale
Dazzlers Sterling Silver Gold Plated and Simulated Turquoise Necklace, MPN: DBN837
Sterling Silver Gold Plated and Simulated Turquoise Necklace DBN837
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fish Necklace, MPN: DBN6887
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fish Necklace DBN6887
Save 15%
Dazzlers Two-Tone Sterling Silver Black Rhodium and Rose Gold Plated with CZ Cross Necklace, MPN: D…
Two-Tone Sterling Silver Black Rhodium and Rose Gold Plated with CZ Cross Necklace DBN274
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and 3 layer of CZ Necklace, MPN: DCN-250
Sterling Silver Rhodium Plated and 3 layer of CZ Necklace DCN-250
Save 15%
Nikki Lissoni Necklace with Two Strings of Round Magnesite Turquoise Beads of 6mm Gold-Plated Oring…