SKU QCM1447-18.25_HOM
UPC: 191101402920
Brand: Cheryl M
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: Black
Stone Color_2: Green
Stone Quantity_1: 35
Stone Quantity_2: 1
Length of Item: 18.25 in
Chain Length: 18.25 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 24.9 mm
Charm/Element Width: 16.59 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 0.44 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.63 mm
Clasp Width (Female end): 3.63 mm
Clasp Width (Male end): 6.3 mm
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 16.59 mm
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: Themed
Gender: Women's
Bail Width: 3.34 mm
Material: Primary - Color: White
Bail Length: 6.3 mm