SKU QCM1548-16_HOM
UPC: 191101733277
Brand: Cheryl M
Color: Gray
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_3: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_4: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: White
Stone Color_2: White
Stone Color_3: White
Stone Color_4: White
Stone Quantity_1: 4
Stone Quantity_2: 1
Stone Quantity_3: 5
Stone Quantity_4: 1
Length of Item: 18 in
Stone Setting_1: Prong Set
Chain Length: 16 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 13 mm
Charm/Element Width: 13 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Extender Length: 2 in
Material: Primary: Sterling Silver
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Stone Shape_3: Round
Stone Shape_4: Round
Stone Size_1: 1 mm
Stone Size_2: 1.1 mm
Stone Size_3: 1.2 mm
Stone Size_4: 1.5 mm
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Stone Treatment_3: Synthetic
Stone Treatment_4: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 13 mm