Cheryl M Cz Cluster Star 18 Inch Necklace Sterling Silver Rhodium-plated QCM1423-18, MPN: QCM1423-1…
Cheryl M Cz Cluster Star 18 Inch Necklace Sterling Silver Rhodium-plated QCM1423-18
SKU QCM1423-18_HOM
UPC: 191101921230
Brand: Bello Gifts
Color: Gray
Material: Primary - Purity: 925
Finish: Polished
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_3: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: White
Stone Color_2: White
Stone Color_3: White
Stone Quantity_1: 70
Stone Quantity_2: 6
Stone Quantity_3: 4
Length of Item: 18 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1.24 mm
Charm/Element Length: 25.88 mm
Charm/Element Width: 27.21 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Clasp Thickness (Female end): 0.56 mm
Clasp Thickness (Male end): 2.47 mm
Clasp Width (Female end): 3.47 mm
Clasp Width (Male end): 5.4 mm
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Sterling Silver
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Baguette
Stone Shape_3: Octagon / Emerald
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Stone Treatment_3: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 27.21 mm
Engravable: Not Recommended
Packaging: Gift Pouch
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: CZ
Gender: Women's
Material: Primary - Color: White
Stone Cut_1: Brilliant
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Synthetic
Stone Creation Method_3: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ dainty sideway cross necklace, MPN: DCN-633
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ dainty sideway cross necklace DCN-633
Save 16%