SKU QCM1501-18_HOM
UPC: 883957781754
Brand: Cheryl M
Material: Primary - Purity: 925
Finish: Polished
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_3: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: White
Stone Color_2: Black
Stone Color_3: Black
Stone Quantity_1: 36
Stone Quantity_2: 1
Stone Quantity_3: 1
Length of Item: 18 in
Stone Setting_1: Prong Set
Stone Setting_2: Prong Set
Stone Setting_3: Prong Set
Chain Length: 18 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 24 mm
Charm/Element Width: 11 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Material: Primary: Sterling Silver
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Stone Shape_3: Oval
Stone Size_1: 1.2 mm
Stone Size_2: 5 mm
Stone Size_3: 10x8 mm
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Stone Treatment_3: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 11 mm
Packaging: Gift Pouch
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: CZ
Gender: Women's
Material: Primary - Color: White
Number of Elements: 1
Stone Cut_1: Brilliant
Stone Cut_2: Checkerboard
Stone Cut_3: Checkerboard
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Synthetic
Stone Creation Method_3: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Nikki Lissoni Gold-Plated 3mm X 42cm 16in Chain N02G42, MPN: N02G42, 8718627463239
Nikki Lissoni Gold-Plated 3mm X 42cm 16in Chain N02G42
Nikki Lissoni Silver-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N01S45, MPN: N01S45, 8718627463185
Nikki Lissoni Silver-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N01S45