Cheryl M Rhodium-Plated Baguette CZ Diamond with 2 Inch Ext. Necklace Sterling Silver QCM1509-16, M…
Cheryl M Rhodium-Plated Baguette CZ Diamond with 2 Inch Ext. Necklace Sterling Silver QCM1509-16
SKU QCM1509-16_HOM
UPC: 883957781945
Brand: Cheryl M
Color: Gray
Stone Color_1: White
Stone Quantity_1: 13
Length of Item: 18 in
Stone Setting_1: Prong Set
Chain Length: 16 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 12 mm
Charm/Element Width: 12 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Extender Length: 2 in
Material: Primary: Sterling Silver
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Baguette
Stone Treatment_1: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 12 mm
Packaging: Gift Pouch
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Fancy Necklace
Pendant/Charm Type: CZ
Gender: Women's
Material: Primary - Color: White
Number of Elements: 1
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Nikki Lissoni Belcher Oval Chain 3X2mm For Tags Gold-Plated 40cm. Dependent On The Size of The Tag …
Nikki Lissoni Silver-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N01S45, MPN: N01S45, 8718627463185
Nikki Lissoni Silver-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N01S45
Nikki Lissoni Gold-Plated 45mm Chain P02GL, MPN: P02GL, 8718627464069
Nikki Lissoni Gold-Plated 45mm Chain P02GL
Nikki Lissoni Rose Gold-Plated 45mm Chain P03RGL, MPN: P03RGL, 8718627464090
Nikki Lissoni Rose Gold-Plated 45mm Chain P03RGL
Nikki Lissoni Gold-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N02G45, MPN: N02G45, 8718627463246
Nikki Lissoni Gold-Plated 3mm X 45cm 18in Chain N02G45