Fancy Square Diamond Bar 7 Inch .5 Inch Extension Bracelet 14k Two-Tone Gold BM6862-012-WYA, MPN: B…
Fancy Square Diamond Bar 7 Inch .5 Inch Extension Bracelet 14k Two-Tone Gold BM6862-012-WYA
SKU BM6862-012-WYA_HOM
UPC: 191101562464
Brand: Fine Diamond Jewelry
Color: Yellow
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Stone Type_1: Diamond
Stone Type_2: Diamond
Stone Type_3: Diamond
Stone Type_4: Diamond
Stone Quantity_1: 4
Stone Quantity_2: 4
Stone Quantity_3: 3
Stone Quantity_4: 4
Length of Item: 7 in
Plating: Rhodium
Material: Accent Color 1: Yellow
Stone Setting_1: Prong Set
Stone Setting_2: Prong Set
Stone Setting_3: Prong Set
Stone Setting_4: Prong Set
Stone Weight_1: 0.005 ct
Stone Weight_2: 0.008 ct
Chain Length: 7 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 3 mm
Charm/Element Length: 14.3 mm
Charm/Element Width: 30.32 mm
Clasp /Connector: Lobster
Extender Length: 0.5 in
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Gold
Completeness: Complete (all stones included)
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Stone Shape_3: Round
Stone Shape_4: Round
Stone Size_1: 1 mm
Stone Size_2: 1.2 mm
Stone Size_3: 1.3 mm
Stone Size_4: 1.4 mm
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 3 mm