Majestik 10-11mm Black /Grey Imitation Shell Pearl Slip-On Necklace Crystal QMJN113DGB-36, MPN: QMJ…
Majestik 10-11mm Black /Grey Imitation Shell Pearl Slip-On Necklace Crystal QMJN113DGB-36
SKU QMJN113DGB-36_HOM
UPC: 883957834580
Brand: Bello Gifts
Color: Gray
Finish: Polished
Stone Type_2: Crystal
Stone Color_1: Multi-color
Stone Color_2: White
Stone Quantity_1: 78
Length of Item: 36 in
Chain Length: 36 in
Charm/Element Length: 9.3 mm
Charm/Element Width: 10.4 mm
Clasp /Connector: Slip On (No Clasp)
Feature: Hand Knotted
Manufacturing Process: Hand Made
Stone Shape_1: Round
Stone Shape_2: Round
Stone Size_1: 10 to 11 mm (range)
Stone Treatment_1: Assembled
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 10.4 mm
Engravable: Not Recommended
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Beaded Necklace
Stone Cut_2: Faceted
Pearl Type_1: Shell Pearls
Stone Treatment 2_1: Dyeing
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Lab Created
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Halo Necklace, MPN: DYN-767
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Halo Necklace DYN-767
Save 15%
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Key Necklace, MPN: DBN306
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Key Necklace DBN306
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated Heart Lock and Key Necklace, MPN: DGN-1019
Sterling Silver Rhodium Plated Heart Lock and Key Necklace DGN-1019
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fleur De Lis, Heart, and Circle Necklace, MPN: DBN20…
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Fleur De Lis, Heart, and Circle Necklace DBN2085
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace, MPN: DBN171
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace DBN171
Save 16%
Nikki Lissoni Necklace with Round White Cats Eye Beads of 10mm Silver-Plated Oring Closure 48cm 19i…