Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia Polished QMP1081-18, MPN: QMP1081-18, 191101469268
Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia Polished QMP1081-18
SKU QMP1081-18_HOM
UPC: 191101469268
Brand: Brilliant Embers
Color: Gray
Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia Polished QMP1081-18, MPN: QMP1081-18 Polished, Lobster, Sterling silver, CZ, Rhodium-plated, 2in extension, 18in chain, Pav‚, 68 stones, Black, Chain slide, Cable chain, UPC: 191101469268
Material: Primary - Purity: 925
Finish: Polished
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: Clear
Stone Color_2: Black
Length of Item: 20 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 32 mm
Charm/Element Width: 10 mm
Clasp /Connector: Lobster
Extender Length: 2 in
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Sterling Silver
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 10 mm
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Necklace with Pendants
Material: Primary - Color: White
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated Yellow Flower Necklace, MPN: DBN233
Sterling Silver Rhodium Plated Yellow Flower Necklace DBN233
Save 15%
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rose Gold Plated with Multi-Color CZ Necklace, MPN: DSP-806P
Sterling Silver Rose Gold Plated with Multi-Color CZ Necklace DSP-806P
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Necklace, MPN: DBN3682
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Necklace DBN3682
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and micro-pave CZ Starfish Necklace, MPN: DCP-212
Sterling Silver Rhodium Plated and micro-pave CZ Starfish Necklace DCP-212
Save 15%
Dazzlers 14k Yellow Gold Link Necklace, MPN: DZ-12587
14k Yellow Gold Link Necklace DZ-12587
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and Black & White CZ Starfish Necklace, MPN: DBN5231
Sterling Silver Rhodium Plated and Black & White CZ Starfish Necklace DBN5231
Save 15%