Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia QMP1280-18, MPN: QMP1280-18, 191101471575
Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia QMP1280-18
SKU QMP1280-18_HOM
UPC: 191101471575
Brand: Brilliant Embers
Color: Gray
Necklace Sterling Silver & Cubic Zirconia QMP1280-18, MPN: QMP1280-18 Polished, Sterling silver, CZ, Rhodium-plated, 2in extension, 18in chain, Pav‚, Snake Chain, 109 stones, Black, UPC: 191101471575
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Type_2: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: Clear
Stone Color_2: Multi-color
Length of Item: 20 in
Chain Length: 18 in
Chain Type: Box
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 30 mm
Charm/Element Width: 17 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Extender Length: 2 in
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Sterling Silver
Stone Treatment_1: Synthetic
Stone Treatment_2: Synthetic
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 17 mm
Necklace Type: Necklace with Pendants
Bail Width: 3.16 mm
Material: Primary - Color: White
Bail Length: 7.1 mm
Plating Color: Silver Tone
Stone Creation Method_1: Synthetic
Stone Creation Method_2: Synthetic
Plating: Chain: Rhodium
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace, MPN: DBN275
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Cross Necklace DBN275
Save 15%
Sale
Dazzlers 14k Yellow Gold Charm Necklace, MPN: DZ-12217
14k Yellow Gold Charm Necklace DZ-12217
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Necklace, MPN: DYN-744
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Necklace DYN-744
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium, Rose Gold, and Gold Plated with CZ Heart Necklace, MPN: DBN4100
Sterling Silver Rhodium, Rose Gold, and Gold Plated with CZ Heart Necklace DBN4100
Save 15%
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated Black and White CZ Necklace, MPN: DYN-722
Sterling Silver Rhodium Plated Black and White CZ Necklace DYN-722
Save 15%