Polished Blk CarbonFiber Inlay 22 Inch Necklace Stainless Steel Brushed SRN2683-22 by Chisel, MPN: …
Polished Blk CarbonFiber Inlay 22 Inch Necklace Stainless Steel Brushed SRN2683-22
SKU SRN2683-22_HOM
Product Details
UPC: 191101673153
Brand: Chisel
Color: Grey
Finish: Polished & Brushed
Length of Item: 22 in
Material: Accents: Carbon Fiber
Chain Length: 22 in
Chain Type: Ball (Beaded)
Chain Width: 1.98 mm
Charm/Element Length: 29.67 mm
Charm/Element Width: 14.89 mm
Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
Feature: Solid
Manufacturing Process: Casted
Material: Primary: Stainless Steel
Item Weight U/M: gm
Width of Item: 14.89 mm
Engravable: Yes (Back)
Packaging: Gift Boxed
Necklace Type: Necklace with Pendants
Pendant/Charm Type: Dog Tags
Gender: Men's
Bail Width: 2.9 mm
Material: Primary - Color: White
Bail Length: 7.62 mm
Number of Elements: 2
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Nikki Lissoni Necklace with Round White Cats Eye Beads of 10mm Silver-Plated Oring Closure 48cm 19i…