Ribbon Cross Slide with 2 inch Extender Necklace 14k Gold CZ Diamond SF2766-18, MPN: SF2766-18, 883…
Ribbon Cross Slide with 2 inch Extender Necklace 14k Gold CZ Diamond SF2766-18
SKU SF2766-18_HOM
UPC: 883957019475
Brand: Gold Catalog
Ribbon Cross Slide with 2 inch Extender Necklace 14k Gold CZ Diamond SF2766-18, MPN: SF2766-18 , UPC: 883957019475
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Quantity_1: 11
Length of Item: 20 in
Chain Length: 18 in
Chain Width: 0.46 mm
Charm/Element Length: 18.9 mm
Charm/Element Width: 11.5 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Clasp Thickness (Female end): 1.18 mm
Clasp Thickness (Male end): 0.65 mm
Clasp Width (Female end): 5 mm
Clasp Width (Male end): 3.17 mm
Extender Length: 2 in
Material: Primary: Gold
Stone Shape_1: Round
Stone Treatment_1: Synthetic
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Fancy Necklace
Gender: Women's
Material: Primary - Color: Yellow
Stone Creation Method_1: Synthetic
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Wheel Necklace, MPN: DYN-750
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Flower Wheel Necklace DYN-750
Save 15%