Safety Pin with Heart Necklace 17 Inch 14k Gold SF2877-17, MPN: SF2877-17, 191101732089
Safety Pin with Heart Necklace 17 Inch 14k Gold SF2877-17
SKU SF2877-17_HOM
UPC: 191101732089
Brand: Gold Catalog
Safety Pin with Heart Necklace 17 Inch 14k Gold SF2877-17, MPN: SF2877-17 , UPC: 191101732089
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Length of Item: 17 in
Chain Length: 17 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 1 mm
Charm/Element Length: 28 mm
Charm/Element Width: 4.67 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Clasp Thickness (Female end): 0.95 mm
Clasp Thickness (Male end): 1.25 mm
Clasp Width (Female end): 3.16 mm
Clasp Width (Male end): 5.75 mm
Feature: Hollow
Material: Primary: Gold
Width of Item: 4.67 mm
Product Type: Jewelry
Jewelry Type: Necklaces
Sold By Unit: Each
Necklace Type: Themed Necklace
Pendant/Charm Type: Themed
Gender: Women's
Material: Primary - Color: Yellow
Number of Elements: 1
Show More
Save this product for later
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Share this product with your friends
ShareSharePin it
You May Also Like
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and Black & White CZ Flower Nec, MPN: DBN5557
Sterling Silver Rhodium Plated and Black & White CZ Flower Nec DBN5557
Save 15%
Sale
Dazzlers Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Anchor Necklace, MPN: DBN167
Sterling Silver Rhodium Plated and CZ Anchor Necklace DBN167
Save 15%