Yellow Gold Tiered Star and CZ Diamond Necklace 14k Gold SF2646-17, MPN: SF2646-17, 191101920868
Yellow Gold Tiered Star and CZ Diamond Necklace 14k Gold SF2646-17
SKU SF2646-17_HOM
UPC: 191101920868
Brand: Valentine's Day Catalog
Color: Yellow
Material: Primary - Purity: 14K
Finish: Polished
Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
Stone Color_1: White
Stone Quantity_1: 1
Length of Item: 16 in
Material: Accent Color 1: White
Chain Length: 17 in
Chain Type: Cable
Chain Width: 0.82 mm
Charm/Element Length: 7.95 mm
Charm/Element Width: 8.35 mm
Clasp /Connector: Spring Ring
Clasp Thickness (Female end): 0.43 mm
Clasp Thickness (Male end): 0.92 mm
Clasp Width (Female end): 2.88 mm
Clasp Width (Male end): 4.99 mm
Feature: Layered
Material: Primary: Gold
Stone Shape_1: Round
Stone Treatment_1: Synthetic
Width of Item: 8.35 mm